Čarodějnice 2011

Duben 24 2011 No Commented

Když se řekne 30. duben, každý se hned začne těšit na večerní rejdění. Letos čarodějnice vyšly na sobotu a i počasí přálo. Leč se obloha dopoledne zatáhla, tak v pozdějších odpoledních hodinách přála všem čarodějnicím a čarodějům.
I u nás v Bukovině jsme si toto rejdění nenechali ujít. Sešli jsme se před Nekuřáckým klubem v nemalém počtu. Byli zde malé čarodějnice, ale i velké a nechyběli v našich řadách i čarodějové. Nejmladší účastnici byly pouhé 2roky a nejstarší bylo o téměř 60let víc než té maličké.
Letos nás v čele průvodu doprovodil i náš maskot – čarodějnice. Průvod se šel tedy od Nekuřáckého klubu přes kopec až na zahradu ke Standovi, kde se slavnostně zapálila letošní vatra. I s naším maskotem čarodějnicí, oheň plápolal zhruba 40minut. Během upalování čarodějnice si děti prohlížely zvířátka na zahradě např.: ovce, kočky, slepice a kachny. Samozřejmě nechybělo skupinové foto 🙂

Potom přišlo na řadu opékání buřtíků, na což se všichni moc těšili. Někteří měli takový hlad, že se pustili do syrových párků – převážně ti malý a zbytek trpělivě seděl u ohýnku a na klacíku poctivě opékal svou pochoutku. To vše jsme zapíjeli limonádou, pivem nebo vínem.
Ve večerních hodinách se sešli další opozdilci, a hrálo se na kytaru a zpívalo téměř až do rána.
Letos se rejdění čarodějnic opravdu vyvedlo. Doufám, že se v příštím roce opět sejdeme, a že to bude v tak hojném počtu 🙂
A na závěr poděkování Standovi V. za poskytnutí prostoru a Standovi J. za poskytnutí občerstvení – DÍKY PÁNOVÉ

J.S.

Zanechat komentář

Powered by Related Post Scroller plugin by Wordpress Plugin Market
WordPress SEO
„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich